Professor

Prof.dr. C.J. Oort (1928 - )

Gewoon hoogleraar Staathuishoudkunde en statistiek vanaf 1 oktober 1960
Gasthoogleraar vanaf januari 1990
Opleiding en werk
Opleiding
Scholing
Lyceum
Academische opleiding
Rechten,
economie
te
Leiden,
Chicago
Promotie(s)
Promotie
Leiden, 10 juli 1958
Proefschrift
Decreasing costs as a problem of welfare economics
Promotor(en)
Prof. Kreukniet
Functie voor benoeming

Hoofd parlementaire en financiële zaken Ministerie van Economische Zaken 1958

Functie na benoeming

Thesauriër-Generaal bij het Ministerie van Financiën 1971, raad van bestuur Algemene Bank Nederland N.V. 1977, buitengewoon hoogleraar Geld, kritiek en bankwezen te Maastricht 1986

Aanstelling
Gewoon hoogleraar Staathuishoudkunde en statistiek
Aangesteld bij
Rechtsgeleerdheid
Benoemd
14 september 1960
Aanvang
1 oktober 1960
Oratie
15 mei 1961, De grenzen der toerekening
Einde
1 april 1971
Einde vanwege
Eervol ontslag op eigen verzoek
Vakgebied
Economie
Gasthoogleraar
Leerstoel van
Belle van Zuylen wisselleerstoel
Aangesteld bij
Rechtsgeleerdheid, Vakgroep Privaatrecht
Benoemd
23 maart 1989
Aanvang
januari 1990
Einde
1990
Einde vanwege
Einde tijdelijke aanstelling