Professor

Prof.dr. J.M. Baart de la Faille (1867 - 1952)

Gewoon hoogleraar De sociale en de gerechtelijke geneeskunde vanaf 25 september 1918
Bijzonder hoogleraar De sociale geneeskunde en gerechtelijke geneeskunde vanaf 1 mei 1937
Opleiding en werk
Opleiding
Academische opleiding
Geneeskunde
te
Groningen,
Heidelberg,
Utrecht
Promotie(s)
Promotie
Utrecht, 2 juli 1895
Proefschrift
Bacteriurie bij febris typhoidea
Promotor(en)
Prof. C.H.H. Spronck
Functie voor benoeming

Controlerend geneesheer Rijksverzekeringsbank te Utrecht 1904

Aanstelling
Gewoon hoogleraar De sociale en de gerechtelijke geneeskunde
Aangesteld bij
Geneeskunde
Benoemd
10 juli 1918
Aanvang
25 september 1918
Oratie
25 september 1918, De sociale geneeskunde als vak van wetenschap en als vak van onderwijs
Einde
21 september 1936
Einde vanwege
Opheffing leerstoel
Vakgebied
Geneeskunde
Bijzonder hoogleraar De sociale geneeskunde en gerechtelijke geneeskunde
Leerstoel van
De Nederlandse Maatschappij ter Bevordering van de Geneeskunst
Aangesteld bij
Geneeskunde
Benoemd
8 april 1937
Aanvang
1 mei 1937
Einde
15 oktober 1939
Vakgebied
Geneeskunde
Persoonlijke informatie
De heer
Titel(s)
Dr.
Naam
J.M.
Baart de la Faille
Johan Marcus
Geboren
25 september 1867
te
Leeuwarden, Nederland
Overleden
12 april 1952
Nationaliteit
Nederlandse