Professor

Prof. W.L. Brown (1755 - 1830)

Gewoon hoogleraar Kerkgeschiedenis en de zedelijke wijsbegeerte vanaf 14 februari 1788
Gewoon hoogleraar Kerkgeschiedenis en de zedelijke wijsbegeerte, natuurrecht vanaf 29 maart 1790
Opleiding en werk
Opleiding
te
St. Andrews (Schotland)
Rector Magnificus te Utrecht

1789-1790

Functie voor benoeming

Predikant van de Engelsche Gemeente in Utrecht 1778

Functie na benoeming

Hoogleraar theologie te Aberdeen (Schotland) 1795

Aanstelling
Gewoon hoogleraar Kerkgeschiedenis en de zedelijke wijsbegeerte
Aangesteld bij
Theologische faculteit
Benoemd
24 december 1787
Aanvang
14 februari 1788
Oratie
14 februari 1788, Redenvoering over het allerheilzaamst verband en de vereeniging van den godsdienst met de wijsbegeerte
Einde
29 maart 1790
Einde vanwege
Wijziging leeropdracht
Vakgebied
Filosofie; Theologie
Gewoon hoogleraar Kerkgeschiedenis en de zedelijke wijsbegeerte, natuurrecht
Aangesteld bij
Godgeleerdheid
Benoemd
29 maart 1790
Aanvang
29 maart 1790
Oratie
1790, Oratio de imaginatione in vitae institutione regundae
Einde
5 april 1795
Einde vanwege
Ontslag na vlucht naar Engeland
Vakgebied
Filosofie; Theologie
Persoonlijke informatie
De heer
Naam
W.L.
Brown
William Laurence
Geboren
7 januari 1755
te
Utrecht, Nederland
Overleden
11 mei 1830
te
Aberdeen, Schotland
Nationaliteit
Schotse